Laureaci Konkursu o Nagrodę Naukową im. Andrzeja Wiśniewskiego

Z prawdziwą satysfakcją pragniemy poinformować o wyłonieniu pierwszych w historii laureatów Konkursu o Nagrodę Naukową im. Andrzeja Wiśniewskiego.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przedstawiamy werdykt Kapituły Konkursu:

W dniu 20.09.2021 odbyło się posiedzenie jury konkursu w składzie prof. Irena Namysłowska, prof. Czesław Czabała i mgr Anna Bersz.

Jednogłośnie zdecydowaliśmy o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród (proponujemy podzielenie zaplanowanej nagrody) autorom dwóch zgłoszonych prac:

  • Panu Szymonowi Chrząstowskiemu
    za książkę

Narracyjna terapia więzi

Narracyjna terapia więzi

  • Pani Zofii Milskiej-Wrzosińskiej wraz z zespołem za książkę

Psychoterapia dziś Rozmowy

Psychoterapia dziś Rozmowy

Pierwsza z wymienionych prac w interesujący sposób przybliża czytelnikowi koncepcję narracyjnej terapii więzi w zastosowaniu do pracy z parami przeżywającymi kryzys w związku, druga pokazuje szeroką panoramę możliwości współczesnej psychoterapii psychodynamicznej w pracy z różnymi kategoriami pacjentów/klientów zgłaszających się po pomoc psychoterapeutyczną.

Obie prace charakteryzują się z jednej strony otwartością na nowe koncepcje nie gubiąc przy tym rzetelności i dojrzałości teoretycznej dobrze osadzonej w praktyce klinicznej. Ważną zaletą obu prac jest ich przystępność zarówno dla specjalistów w dziedzinie psychoterapii jak i osób spoza tego kręgu, tych, które szukają pomocy w gabinetach psychoterapeutycznych.